לבחור קייטנה

בוחרים קייטנה לילד

היצע הקייטנות לחופש הגדול מגוון ביותר, ואפשר להתבלבל בקלות. על מה צריך לשים דגש כאשר מחפשים קייטנה, ורשימת הקייטנות המומלצות החופש הגדול רובץ לו בפתח, ואפשר כבר לראות הורים טרוטי עיניים מכתתים רגליהם בין הקייטנות השונות, במאמץ למצוא דרכים חדשות ומקוריות שיעסיקו את הילדים במהלך החופש ויספקו להם חוויה בלתי נשכחת.

אם בעבר לקייטנות לא היה כיוון כללי והפעילויות היו מגוונות (סוסים, ספורט, מדע וכולי) הרי שהיום חלק גדול מהקייטנות מתמקצעות בתחום מסוים, ומאפשרות לילד לטעום ולספוג ידע בסיסי בתחום שעשוי לעניין אותו גם בעתיד.

קייטנות הנושא הן גם הזדמנות מצויינת לעשות מקצה שיפורים, ולהשקיע בתחומים שבמהלך שנת הלימודים אין את הפנאי להתעסק איתם. הילד עייף ומעט עגלגל? שלחו אותו לקייטנת ספורט. חולם להיות לארי פייג'? אין בעיה, קייטנת מחשבים תעשה את העבודה. מבחינת מחירים, הקייטנות הללו יקרות יותר מקייטנה במרכז קהילתי או במתנ"ס, וחיסרון נוסף הוא תקופת הפעילות הקצרה יחסית. בדרך כלל כל מחזור נמשך כמה ימים, לפעמים בתנאי פנימייה. זו עלולה להיות בעיה עבור הורים המחפשים לילד תעסוקה ארוכת טווח.

הקייטנות המסורתיות, שאינן מתמקדות בנושא ספציפי, אורכות כשלושה שבועות עד חודש ופועלות על בסיס יומי. למרות שהן זולות יותר, אין זה אומר שהן פחות טובות ולכן מומלץ להתעדכן ברשות העירונית.

כתבנו מאמר שמסביר על חשיבות קייטנת קיץ לבניית כישורים חברתיים – אנו מזמינים אתכם לקרוא אותו.

 

איך בוחרים קייטנה?

בישראל מתקיימות מדי שנה אלפי קייטנות. רובן אמנם עומדות בדרישות משרד החינוך, אך לצידן קיימות גם כמה עשרות קייטנות פיראטיות שפועלות ללא אישור ואינן מקפידות על תנאי הבטיחות. היות ואין דבר יותר מלחיץ מלמסור את ילדך לידיים זרות, הנה כמה דברים שחשוב מאוד לבדוק לפני שנרשמים:

  • הסעות: האם הקייטנה דואגת להסעות? ואם כן – עם איזו חברה? האם חברת ההסעות מורשית ומבוטחת? האם יש מבוגר מלווה? חשוב גם לבקש רשימה של נקודות האיסוף והפיזור של הילדים ולבדוק אם מקומות אלה בטוחים וקרובים אליכם. לא כל הקייטנות דואגות להסעות, ובדרך כלל אצל אלו שכן דואגות לכך, ההסעות לא כלולות במחיר. כדאי לקחת זאת בחשבון.
  • אוכל: חשוב לברר האם הקייטנה מספקת ארוחות ואם כן – בררו שהם מתאימות לילד שלכם. נהוג לספק ארוחות עשר בקייטנות שנמשכות עד הצהריים, ובנוסף לכך ארוחת צהריים חמה במידה והקייטנה מסתיימת בשעות אחר הצהריים. בררו לגבי הקייטרינג איתו עובדת הקייטנה ולגבי הרכב התפריט. אם ידוע על קיומה של בעיה או רגישות למזון מסוים, יש לוודא לפני ההרשמה שניתן יהיה לקבל מזון חלופי בהתאם – דרשו התחייבות בכתב לכך.
  • אבטחה ועזרה ראשונה: דרשו לראות אישור הרשויות לגבי עמידה בדרישות החוק בנושא אבטחה, בטיחות ועזרה ראשונה. לידיעתכם, המחוקק דורש המצאות חובש או מע"ר (מגיש עזרה ראשונה) מעל 50 ילדים ורופא לכל 400 ילדים.
  • ביטוח: וודאו כי המקום מבוטח בפוליסה ייעודית לנושא הקייטנה (למשל: טביעה בקייטנת גלישה וכו'). פוליסה כזו תעיד על רצינות ואחריות מצד מנהלי הקייטנה ועל החשיבות שהם מקנים לשמירה על בטיחות הילדים.
  • תכנייה: בקשו לקבל את תוכנית הקייטנה ובדקו את מגוון הפעילויות שהיא מציעה ואת סדר היום. הציגו לילד את כל התוכניות – ותנו לו לבחור. הוא יודע הרבה יותר טוב מכם מה יעשה לו כייף.

 

קייטנת אקשן על גלגלים היא קייטנה וותיקה ומוכרת בכל אזור המרכז. בכל שנה מפעילה הקייטנה שורה של קייטנות בישובים שונים באזור המרכז כמו מודיעין, נס ציונה, פתח תקווה ועוד. הקייטנה פעילה מעל לעשור, מאז שנת 2005 וזוכה להצלחה רבה ופופולאריות גבוהה בקרב הורי הישובים השונים. הקייטנה מפעילה צוות עובדים הנבחנים בצורה דקדקנית ועוברים הכשרה ייעודית.

לפרטים ובירורים נוספים אל תהססו ליצור איתנו קשר.

שתף את המאמר

מאמרים נוספים