חשיבות קייטנת קיץ לבניית כישורים חברתיים

מטבע הדברים, כאשר אנו חושבים על קייטנה, האסוטיאציה הראשונית שלנו היא מסגרת אשר מעסיקה את הילדים בזמן חופשת הקיץ. כהורים, בוודאי תרצו שלילדכם יהיה את הקיץ הכי כיפי שיש וזוהי אכן המטרה, אולם להרשמה לקייטנה יש יתרון חשוב נוסף: בנייה ושיפור של הכישורים החברתיים של הילד.

 

קייטנת קיץ עוזרת לדימוי עצמי

חלק אינטגרלי מהדימוי העצמי של האדם, ובוודאי של ילדים, נשען על טיב הכישורים החברתיים. מלבד הקשר הקרוב והאוהב עם בני המשפחה, כל ילד זקוק לקשרים טובים עם ילדים בני גילו, בין היתר, על מנת להשתלב בצורה טובה במסגרות החינוך והפנאי המהווים חלק מרכזי בחייו. קייטנת קיץ היא הזדמנות נהדרת לפתח את הכישורים החברתיים של הילד, למשל על ידי יצירת קשרים חדשים, פיתוח כישורי שיחה, שיתוף פעולה עם ילדים אחרים במסגרת הפעילויות השונות בקייטנה וכיו"ב.

חופשת הקיץ, במסגרתה מתנתק הילד מהשגרה של הגן או הלימודים בבית הספר, מאפשרת לו להכיר את עצמו מחדש ובמסגרת הקייטנה, נחשף הילד לגירויים חדשים ונוצר פתח ללמוד ולחוות דברים חדשים. כך יכול הילד לשוב בשנה הבאה אל המסגרת החינוכית עם יותר ביטחון ושמחה ולדבר תהיה כמובן גם השפעה מדהימה על ההצלחה בלימודים וחיי החברה בגן או בבית הספר.

אצלנו – קייטנה על גלגלים של אקשן על גלגלים, אנו מציעים לילדים המצטרפים אלינו, קיץ כיפי ועשיר בפעילויות ואטרקציות, לצד חשיפה לתכנים ערכיים של חברות, חמלה, הבנת האחר ודרך ארץ. המדריכים שלנו מעניקים יחס אישי לכל ילד בקייטנה, על מנת להעניק לו את חווית הקיץ הטובה ביותר.

שתף את המאמר

מאמרים נוספים