איך לשרוד את החופש הגדול – וליהנות מזה!

איך לשרוד את החופש הגדול – וליהנות מזה!

חופשת הקיץ הולכת ומתקרבת וחיפושי הקייטנות בעיצומם. כדי לעבור את כל אתגרי החופש הגדול, חשוב למצוא קייטנה טובה שהילדים ייהנו בה וייתרמו ממנה ותיתן לנו ראש שקט וערך מוסף לילדים שחוסר המעש גורם להם להתחיל לטפס על הקירות.
עם זאת, חשוב לזכור את הכלל – לכל קייטנה יש מוצאי קייטנה. היא מתישהו תיגמר ויישאר עוד זמן רב לסיום החופש. הילדים במהרה יחזרו להשתעמם ובאין מעש, יתחילו גם המריבות וההשתוללויות. קשה להאשים אותם, החופש מביא עמו הבטחה לבילויים אחרי כל שנת הלימודים ובתקופת הקייטנה כמעט ואינם מבלים איתנו.

תקופה זו יכולה להיות הזדמנות נהדרת לזמן איכות וקירבה. כדי להעביר את החופש בשלום ולסיים את חופשת הקיץ בדרך הטובה ביותר שניתן, אלו כמה פתרונות בילוי ואטרקציות עם ערך מוסף ושווים לכל כיס.

 

הנגרייה של סבא יוסי

בקיבוץ עין גב, שוכן מקום ייחודי ומרתק. זוג האמנים יוסי ויוכי הקימו מרחב יצירה בעץ המיועד לילדים מגיל 3 ומשלב בחוויית היצירה מתקני משחקים יוצאי דופן מעץ, מעשי ידי הזוג. כל ילד שיגיע יוכל לבחור איזה משחק ירצה לבנות וייצור אותו במו ידיו משלב חומר הגלם ועד הצביעה והגימור הסופי כדי לקחת הביתה ולהתגאות במשחק החדש שעשה לגמרי לבד.

עמוד הפייסבוק של הנגרייה של סבא יוסי – https://www.facebook.com/sabayosy/

 

מוזיאון הילדים בחולון

המוזיאון מספק חוויה ייחודית ובלתי נשכחת לילדים – הרפתקאות וסיפורים אשר הילד מהווה את הדמות הראשית בהם ומתנהל בתוכם כבמשחק תפקידים לימודי ומרתק. כל מוצגי המוזיאון מהווים חלק בלתי נפרד מחוויית הסיפור ומשמשים כאמצעי אינטראקטיבי. המוזיאון מציע הרפתקאות לטווח רחב של גילאים ומחירים ובנושאים מגוונים כמו טבע, אמנות, מדע וחלל, מוסיקה, פנטזיה ועוד נושאים רבים אחרים. כחלק מהחוויות הלימודיות, ניתן להתנסות בחוויה המאלפת "דיאלוג בחשיכה" שמספקת לילדים ומבוגרים כאחד את ההזדמנות לחוות את העולם מנקודת מבטו של אדם בעל לקות ראייה. הסיור נעשה בחושך מוחלט ומונחה על-ידי מדריכים המתמודדים עם לקויות ראייה.

אתר מוזיאון הילדים בחולון – https://www.childrensmuseum.org.il/

 

פארק אוטופיה

כדי ליהנות מהאווירה הפראית והקסומה של הצמחייה הטרופית, לא חייבים לעלות על מטוס. פארק אוטופיה השוכן בעמק חפר מכיל אוסף עצום ונדיר של אלפי סוגי סחלבים והפתעות טרופיות רבות אחרות. במקום ישנה פינת חי וניתן  לקבל סיור מודרך במחלקות הצמחים השונות וללמוד על עצים ופרחים בעלי תכונות מרתקות ויוצרות דופן וביניהם כל מני קקטוסים, סוקולנטים זרחניים וצמחים טורפים שניתן גם לרכוש הביתה.

 

ספלאש – מתחם שרונים

אטרקציות מים בלי לקחת משכנתא? מסתבר שהדבר אפשרי! בקיץ הלוהט אין דבר מפתה יותר מלבלות במים קרים ומרעננים. מתחם "ספלאש" מציע מנהרת מים, שלל מזרקות מים ממגוון סוגים ואטרקציות מים המתאימות גם לתינוקות ופעוטות עם מחיר כניסה של 28 ₪ לילד ולמבוגרים הכניסה חופשית! המתחם מכיל פינות ישיבה רבות מוצלות ונוחות בו ניתן יהיה להתרווח ולנוח ולתת לילדים לבלות בנעימים, או להצטרף גם אתם לחגיגה ולהתקרר!

 

ומה עם קייטנה? הכירו את קייטנה על גלגלים

כמובן שרצה לסיים את המאמר עם המלצה קטנה, גם על עצמנו.
אנו מזמינים אתכם לרשום את ילדכם לקייטנת אקשן על גלגלים המפעילה קייטנה על גלגלים כבר משנת 2005, כאשר הבטיחות אצלנו היא במקום הראשון.

קראו את תוכנית הקייטנה. אנחנו בטוחים שתרצו לרשום את ילדכם.

שתף את המאמר

מאמרים נוספים